Фахівці патентно-правової компанії ТОВ «Компанія «Інвента» мають досвід щодо захисту прав інтелектуальної власності в адміністративному порядку. У більшості випадків даний спосіб захисту застосовується: при недобросовісній конкуренції; при необхідності припинити порушення прав інтелектуальної власності на етапі ввезення контрафактної продукції; при виникненні спору з фіскальними та контролюючими органами з питань оподаткування операцій з об'єктами інтелектуальної власності.

Звертайтеся до нас, коли буде потрібно:

  • правовий аналіз ситуації з наданням юридичного висновку про застосування найбільш оптимального способу захисту прав;
  • скласти заперечення проти рішення про відмову в реєстрації об'єкта інтелектуальної власності і взяти участь в розгляді заперечення Апеляційною палатою Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ);
  • скласти заяву про недобросовісну конкуренцію і здійснити супровід справи в органах Антимонопольного комітету України та її територіальних відділеннях;
  • підготувати необхідні документи для внесення ОІВ до митного реєстру Державною митною службою України;
  • здійснити супровід захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні України;
  • звернення до правоохоронних і контролюючих органів;
  • звернення до спеціалізованих правоохоронних органів (Департамент кіберполіції Національної поліції України).

Особливості адміністративного захисту прав.

Адміністративний захист передбачає звернення за захистом прав до вищих органів, які здійснюють нагляд за дотриманням таких прав. Серед таких органів виділяються:

- Національний орган інтелектуальної власності

Державна організація, що входить до державної системи правової охорони інтелектуальної власності, визначена на національному рівні, що здійснює повноваження в сфері інтелектуальної власності, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності.

- Антимонопольний комітет України

Виявляє, попереджає і припиняє порушення законодавства щодо недобросовісної конкуренції, а саме дії в конкуренції, що суперечать торговим та іншим чесним звичаям у господарській діяльності.

- Органи та підрозділи Міністерства внутрішніх справ України

Здійснюють оперативно-розшукові заходи, пов'язані з виявленням фактів порушення прав інтелектуальної власності, проводять перевірки з метою виявлення фактів порушення прав інтелектуальної власності, виявляють і припиняють правопорушення в сфері інтелектуальної власності.

- Державна митна служба України

У сфері захисту прав інтелектуальної власності вживає заходів щодо запобігання переміщення через митний кордон України контрафактних товарів, які можуть містити охоронювані законодавством України об'єкти авторського права і суміжних прав, прав на торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення; веде митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності.

Крім цього, за захистом прав інтелектуальної власності, в адміністративному порядку, можна звернутися до відповідних міністерств і відомств (Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство культури і інформаційної політики, Міністерство закордонних справ та ін.) З відповідними компетентними запитами і заявами.

За більш детальною інформацією щодо надання послуг Ви можете звернутися безпосередньо до адвокатів і фахівців нашої компанії.

На печать

Надішліть повідомлення

Щоб отримати консультацію з питань про інтелектуальну власність або залишити заявку, зв'яжіться з нами.

8 - 2 =